Mobito se rozšiřuje do kamenných prodejen – nyní mobilem zaplatíte na více než 400 nových místech po celé ČR

 

Praha, 19. června 2013 – Od června lze nově Mobitem zaplatit u řady velkých prodejců, které naleznete v nákupních a obchodních centrech nebo v samostatných kamenných prodejnách po celé České republice.

 

Mobilem nyní kromě prodejen Pompo a Sportisimo zaplatíte také u prodejce sportovního zboží A3 Sport, v optice FOKUS optik, v hračkářství a papírnictví WIKY, v prodejnách s elektronikou EMOS, u prodejce s mobilním příslušenstvím Coradia, u poradce pro zdravou výživu NATURHOUSE a ve vinotékách Spiritus Vinus. Do konce června se k nim připojí i všechny pobočky květinářství Flamengo a prodejce foto-video techniky FotoŠkoda. Dohromady tak Mobitem zaplatíte nyní v téměř 600 kamenných prodejnách.

 

„Neustále pracujeme na rozšiřování akceptační sítě obchodníků. Tak abychom byli našim zákazníkům vždy na blízku – počínaje jejich cestou do zaměstnání, konče jejich návratem domů,“ řekl Filip Zeman, generální ředitel společnosti MOPET CZ.

 

Nyní Mobitem lze zaplatit na téměř 600 kamenných prodejnách, které jsou označené samolepkou Mobita a dalšími informačními materiály. Celkově můžou zákazníci využít Mobito při platbě na více než 1360 místech, mezi kterými naleznou řadu významných e-shopů, nebo také taxi služby či restaurace.

 

Kontakty pro další informace:

MOPET CZ
Pavel Kuhn, marketingový ředitel, tel.: 775 011 599, pavel.kuhn@mopetcz.cz

 

O Mobitu

Mobito je nová služba pro placení mobilním telefonem, kterou společnost MOPET CZ představila v září roku 2012. Mobito může používat kdokoli – není třeba si pořizovat nový mobilní telefon, novou SIM kartu a ani měnit mobilního operátora či banku. Služba funguje v 99 % mobilních telefonů, a to buď jako aplikace pro telefony s operačním systémem iOS a Android anebo jako Zpráva na displej zavoláním zdarma na *135*# pro ostatní telefony.

 

Mobito si mohou uživatelé připojit ke svému bankovnímu účtu (zákazníci partnerských bank) anebo k platební kartě (zákazníci nepartnerských bank). Uživatelé partnerských bank používají Mobito podle svých aktuálních preferencí – pro přímou platbu z jejich bankovního účtu, kdy není nutné si Mobito dopředu penězi nabíjet,anebo jako mobilní peněženku, kterou si nejprve penězi ze svého účtu nabijí a až poté s Mobitem platí. Zákazníci nepartnerských bank mohou Mobito užívat pouze jako mobilní peněženku. Platby Mobitem probíhají v reálném čase, 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Mobitem uživatelé zaplatí na internetu, v kamenných obchodech, ale i za různé služby – například v taxislužbě či v kadeřnictví. Mimo to lze Mobitem dobít kredit mobilu na volání a uskutečnit rychlé platby mezi lidmi. Placení Mobitem je zdarma.  

 

O MOPET CZ

Založení společnosti MOPET CZ bylo iniciováno v roce 2010 bankéři s mnohaletými zkušenostmi Tomášem Salomonem a Viktorem Peškou. K dalším akcionářům společnosti se kromě zakladatelů řadí čtyři banky – Česká spořitelna, GE Money Bank, Raiffeisenbank, UniCredit Bank a všichni mobilní operátoři – Telefónica, T-Mobile, Vodafone. Akcionáři společně pokrývají téměř 60 % retailového bankovního trhu a 100 % trhu mobilního. V květnu 2012 společnost dostala povolení k činnosti od České národní banky a jako jediná v České republice získala status instituce elektronických peněz. MOPET CZ je transakčním centrem pro mobilní platby a jeho cílem je vytvořit z Mobita nový platební standard na trhu.

 

Stáhnout tiskovou informaci v PDF

« zpět