Mobitem zaplatíte nově i za parkování

 

Praha, 29. května 2013 – Od konce května mohou uživatelé Mobita poprvé zaplatit za parkování v nákupním a obchodním centru Atrium Flora v Praze, pohodlně a jednoduše přímo ze svého mobilu.

 

Stačí zadat do Mobito aplikace Mobito kód (201), číslo parkovacího lístku a potvrdit platbu. Detailní návod je k nalezení na parkovacích automatech.

 

„Mobito jsme zvolili jako atraktivnější alternativu k hotovosti a SMS platbám pro naše zákazníky”. Říká Karel Vokurka, Technical Manager obchodního centra Atrium Flora.

 

„Unikátnost Mobita pro platby za parkování spočívá nejen v komfortu samotné platby, ale zejména v schopnosti Mobita nabídnout uživateli univerzální řešení pro placení v každodenním životě. To je to, co odlišuje Mobito od ostatních platebních metod. Jsem přesvědčen, že dnes není v České republice atraktivnější platební metoda, která může zbavit zákazníka starostí o hotovost a drobné.“ Dodává Martin Cieslar, Business Development Manager firmy MOPET CZ.

 

O Mobitu

Mobito je nová služba pro placení mobilním telefonem, kterou společnost MOPET CZ představila v září roku 2012. Mobito může používat kdokoli – není třeba si pořizovat nový mobilní telefon, novou SIM kartu a ani měnit mobilního operátora či banku. Služba funguje v 99 % mobilních telefonů, a to buď jako aplikace pro telefony s operačním systémem iOS a Android anebo jako Zpráva na displej zavoláním zdarma na *135*# pro ostatní telefony. Mobito si mohou uživatelé připojit ke svému bankovnímu účtu (zákazníci partnerských bank) anebo k platební kartě (zákazníci nepartnerských bank). Uživatelé partnerských bank používají Mobito podle svých aktuálních preferencí – pro přímou platbu z jejich bankovního účtu, kdy není nutné si Mobito dopředu penězi nabíjet, anebo jako mobilní peněženku, kterou si nejprve penězi ze svého účtu nabijí a až poté s Mobitem platí. Zákazníci nepartnerských bank mohou Mobito užívat pouze jako mobilní peněženku. Platby Mobitem probíhají v reálném čase, 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Mobitem uživatelé zaplatí na internetu, v kamenných obchodech, ale i za různé služby – například v taxislužbě či v kadeřnictví. Mimo to lze Mobitem dobít kredit mobilu na volání a uskutečnit rychlé platby mezi lidmi. Placení Mobitem je zdarma.  

 

 

O MOPET CZ

Založení společnosti MOPET CZ bylo iniciováno v roce 2010 bankéři s mnohaletými zkušenostmi Tomášem Salomonem a Viktorem Peškou. K dalším akcionářům společnosti se kromě zakladatelů řadí čtyři banky – Česká spořitelna, GE Money Bank, Raiffeisenbank, UniCredit Bank a všichni mobilní operátoři – Telefónica, T-Mobile, Vodafone. Akcionáři společně pokrývají téměř 60 % retailového bankovního trhu a 100 % trhu mobilního. V květnu 2012 společnost dostala povolení k činnosti od České národní banky a jako jediná v České republice získala status instituce elektronických peněz. MOPET CZ je transakčním centrem pro mobilní platby a jeho cílem je vytvořit z Mobita nový platební standard na trhu. 

 

Stáhnout tiskovou informaci v PDF

 

« zpět